بلاگ

معرفی شیر پروانه ای کیتز

شرکت ژاپنی KITZ Corporation  در اوایل دهه ی 50 میلادی تاسیس شده است.شرکت کیتز تولید کننده شیرهای فولادی ، استنلیس استیل ، برنزی …و انواع اکچوایتور ( عملگر) است .این شرکت یکی از بزرگتربن تولید کنندگاه شیر آلات صنعتی در جهان می باشد که در کشورهای مختلف نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش دارد. از اهداف بزرگ این شرکت تبدیل شدن به بزرگترین تامین کننده شیرآلات صنعتی کیتز KITZ و تجهیزات آن است.

انواع محصولات کیتز Kitz

شیر توپی کیتز یا بال ولو KITZ

شیر پروانه ای یا باتر فلای کیتز KITZ

شیر دروازه ای یا گیت ولو کیتز KITZ

شیر بشقابی یا دیسکی کیتز GLOB VALVE

چک ولو یا شیر یکطرفه KITZ

عملگر یا اکچوایتور ها

شیر پروانه ای چیست؟

شیر پروانه ای (باتر فلای ) یکی از ساده ترین مکانیزم ها را در انواع شیر دارد. این شیر با حرکتی دورانی برای قطع ، شروع و یا محدود کردن جریان مورد استفاده قرار می گیرد. شیر پروانه ای به دلیل اینکه دستگیره ی آنها با یک چرخش 90 درجه ای ، شیر را از حالت کاملا بسته به کاملا باز منتقل کنند شیرهای سریع العمل و راحتی هستنداین شیرها بوسیله اهرمی به قسمت حرکت دهنده شیر متصل هستند این محرک به صورت دستی ، برقی و یا فشار هوا ( پنیوماتیکی ) می باشند. .شیر های پروانه ای نسبت به شیرهای توپی ، کروی ، دروازه ای و مخروطی و در مصارف بزرگ دارای مزیت های زیادی هستند.ساختمان آن از یک بدنه معمولی و یک صفحه مدور که تقریبا در وسط قرار دارد تشکیل شده است.

انواع اتصال در شیر پروانه ای butterfly

اتصال ویفری (wafer)

فلنجی ( lugged )

معرفی شیر پروانه ای کیتز kitz

شیر پروانه ای کیتز برای انجام کارهای وسیعی طراحی شده است .و در اندازه و متریال مختلف برای کاربردهای متنوع قابل استفاده می باشد .این شیر به دلیل ساختار ساده ، وزن کم و یکپارچه بودن ساختار آن بر روی خطوط لوله بره راحتی قابل نصب می باشد . شیر پروانه ای کیتز در سایز های بزرگتر از عملگر های هیدرولیکی ، پنیوماتیکی و الکتریکی برای باز و بسته کردن دیسک آن که از جنس استنلیس استیل ، پلیمری ، فولاد ، چدن می باشد ؛ می توان استفاده کرد.

سایز نوع اتصال و نوع عملگر شیر پروانه ای کیتز

Wafer (2” – 8”) Lever/Gear Operated ویفری

Lug (2” – 8”) Lever/Gear Operated لاگ

Wafer (10” – 12”) Gear Operated ویفری

Lug (10” – 12”) Gear Operated لاگ

Wafer (14” – 24”) Gear Operated ویفری

Lug (14” – 24”) Gear Operated لاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *